Góry Stołowe

Dofinansowaliśmy wycieczkę szkolną w Góry Stołowe dla uczniów ZSZ i SPP z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku. Odbyła się ona pod koniec maja 2017r. Celem wycieczki było poznanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, w szczególności Kotliny Kłodzkiej. Młodzież miała możliwość atrakcyjnie spędzić czas, przy okazji podziwiając piękno otaczającej wiosennej przyrody. W programie wycieczki uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji. Już pierwszego dnia zwiedzili Zamek Książ i okalające go ogrody. Pouczająca lekcja barokowa wprowadziła uczestników wycieczki w dawne czasy. Jeszcze tego samego dnia był krótki wypad do Polanicy Zdrój, by skosztować leczniczej wody i podziwiać pokaz tańczących fontann. Następnego dnia po spacerze po okolicy, grupa wyjechała zwiedzać Twierdzę Kłodzką. Dużym przeżyciem dla uczniów było przejście przez liczne tunele i labirynty oraz podziemne miasto. Dzień zakończył się poznaniem pracy i przywiezionych z misji pamiątek misjonarzy oraz wspólnym grillowaniem. Kolejny dzień to wycieczka w najbliższe okolice i wejście na szlaki Parku Gór Stołowych, na Szczeliniec i Błędne Skały. Grupa zwiedziła Wambierzyce, Czermną oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Na koniec prawdziwa wisienka na torcie wycieczki - przepiękna Starówka Wrocławia i fantastyczny przewodnik, który z pasją opowiadał historię miasta. Cudowna zieleń, kwiaty, przepiękna pogoda i wyjątkowa atmosfera miejsca, w którym przebywali wycieczkowicze nastroiła wszystkich bardzo pozytywnie a bogaty w wycieczki i atrakcje harmonogram sprawił,że cztery dni bardzo szybko minęły. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom, dzięki którym wycieczka mogła się odbyć.