Mikołajkowa sobota z pierogami

Mikołajkowa Sobota z pierogami

"Sobota z pierogami" - pod tą nazwą w Mikołajki odbyła akcja, wchodząca w przedsięwzięcie pod hasłem "Podziel się świętami".
Fundacja Caietanus wspólnie z RUN Chłodnią, uczniami Zespołu Szkół Nr 3 i wolontariuszami lepiła świąteczne pierogi z kapustą i grzybami, które następnie będzie można kupić w sklepie firmowym Chłodni przy ul. Wysokiej we Włocławku. W tym dniu zebrała się grupa licząca ponad 40 os, która podzieliła się na dwie części. Jedna grupa weszła na linię produkcyjną i wraz z pracownikami RUN Chłodnia ręcznie lepiła świąteczne pierogi. Możliwość wzięcia udziału w prawdziwej produkcji, to dla uczniów ZSZ z Zespołu Szkół Nr 3 bardzo cenne doświadczenie zawodowe i możliwość sprawdzenia się podczas pracy przy produkcji spożywczej. Takie aktywne włączanie się uczniów w akcje, wpisuje się Rok Szkoły Zawodowców.
Druga grupa składająca się z nauczycieli, uczniów ZS Nr 3, osób z Fundacji oraz dzieci wzięła udział we wspólnej nauce lepienia pierogów, oraz zabawie i w spotkaniu z Mikołajem. Ponadto były gry, zgadywanki, skoki na piłce, tarzanie się na dywaniku oraz malowanie twarzy i następnie można było sobie zrobić portret. Wspólna zabawa nie miała końca. Jednak największą atrakcją dla dzieci była wizyta świętego Mikołaja, który przyniósł drobne podarki. Po zakończonej zabawie i produkcji wszyscy uczestnicy akcji wzięli udział w degustacji pierogów. Wyjątkowe pierogi z limitowanej serii będą można nabyć od Mikołajek do świąt Bożego Narodzenia w sklepie firmowym chłodni.
Dochód ze sprzedaży wyjątkowych pierogów Firma RUN Chłodnia przekaże na cele charytatywne Fundacji Caietanus. Zapraszamy wszystkich do zakupu tych świątecznych pierogów. Zebrane środki wesprą kolejną akcję "Paczkę świąteczną", która zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących uczniów Zespołu Szkól Nr 3 we Włocławku. Bardzo dziękujemy Firmie RUN Chłodnia, nauczycielom uczniom i wolontariuszom za zaangażowanie w dzisiejszym dniu. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

• 1.1917
  • 1.2018