Felinoterapia

W czasie wakacji przystąpiliśmy do kolejnej inicjatywy. Nasza Fundacja wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku podjęła działania w celu sfinansowania sali terapeutycznej, w której odbywać się będą zajęcia z felinoterapii, czyli terapii z udziałem kota dla dzieci z naszej szkoły. Dzięki tej terapii dzieci otwierają się na świat, rozwijają emocjonalnie, psychicznie i ruchowo, obniża się poziom ich lęku oraz wzrasta poczucie własnej wartości, odpowiedzialności i świadomości istnienia innych istot.  Na odzew nie trzeba było długo czekać: akcja na „rzutce”, reakcja sponsorów rzeczowa i finansowa pozwoliła rozpocząć prace w Sali, która ma być przeznaczona na prowadzenie zajęć z kotem.
W tym miejscu dziękujemy bardzo wszystkim za włączenie się w akcję pomocy przy tworzeniu sali terapeutycznej do felinoterapii. Mamy nadzieję że przyniosą ogromną radość i korzyści uczniom Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku.Prace wykończeniowe w sali do felinoterapii jeszcze trwają ale już teraz możemy zaprezentować zakupione dzięki "zrzutce" i sponsorom pomoce dydaktyczne i umeblowanie. Będą one dobrze służyły niepełnosprawnym uczniom Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku podczas zajęć z kotem. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom.